• +90 505 370 19 02
  • info@klimaservisiustasi.com

Sık Sorulan Sorular

Klima bakımını hangi aralıklarla yaptırmamız gerekir?

İdeal olanı, klimalarınızı yılda iki sefer bakım yapılmasıdır. Klimanızın marka ve modeli de bu konuda önemli bir faktör olabilir. Bakım konusunda servis çalışanlarımızdan bilgi almanızda yarar vardır.

Klima iyi ısıtmıyor, sorun ne olabilir?

Klimanız iyi ısıtma yapmıyorsa dışarısı sıfırın altında ise klimanızın dış ünitesi deffrezee geçmiş demektir.Eğer deffrezee geçmiş ise dış ünitesi klimamız belli bir müddet 45 dak kadar ısıtma yapmaz. Eğer dışarısı sıfırın altında değil ise klimamız normal bir şekilde çalışıyor ısıtması düşük ise klimanızın ön yüzeyinde bulunu nan kapağı açıyoruz açtıktan sonra ön yüzünde bulunan filtre kısmını çıkartıp filtrelerin dolu olup olmadığına bakıyoruz klimanızın ön yüzeyinde bulunan filtreler dolu ise filtreler tıkanmış tıkandığından dolayı iyi hava
sirkülasyonu yapmadığından dolayı klimamız ısıtma verimi düşer. Filtreleri temizleme için lavaboda ilk önce ön yüzünü sonrada arka yüzünü tanzikli suya tutarak yıkıyoruz sonra tekrar aynı şekilde takıp klimamızı çalıştırıyoruz ısıtmada değişiklik olmazsa servis çağırmalıyız.

Klima çalışırken çok ses yapıyor, ne yapabilirim?

Montajın neden uzman teknisyenler tarafından yapılması gerektiğini, profesyonel bakımın nekadar önemli olduğunu gösteren bir sorun. Klimanızın iç & dış ünitelerinin montajı doğru yapılmamışsa, fan balatı bozulmuşsa, iç & dış ünite kapakları yanlış takıldıysa, klimanız  rahatsız edecek kadar gürültülü çalışabilir.

 

Soru Sorun
info@klimaservisiustasi.com