• +90 505 370 19 02
  • info@klimaservisiustasi.com

Klima İyi Soğutmuyor, Sorun Ne Olabilir?

Klimalar bir çok evde, özellikle yaz aylarında oldukça fazla ihtiyaç duyulan soğutma aletleridir. Klimalar kendi aralarında birkaç özelliğe göre ayrılırlar. Bu özellikler arasında klimaların boyutları ve duvarda mı tavanda mı olduğu önemlidir. Bir çok klimanın havayı temizleme özelliği mevcuttur. Bu özellikler zamanla klimalarda toz birikmesine yol açar. Özellikle de mevsim değişikliklerinde klimaların sıcak soğuğa veya soğuktan sıcağa geçtiği dönemlerde verimlerinde düşüklük yaşanır.

Düzenli Bakım Yaptırmak Ufak Problemlere Engel Olur

Çoğu insan bunu bilmese de klimaların her 6 ayda bir olmak üzere düzenli olarak bakım görmesi gerekir. Bu temizlikler kesinlikle bir teknik servis tarafından yapılmalıdır. Düzenli aralıklar ile bakım yaptırmak klimaların ömrünü uzatır, daha temiz hava solumaya yardımcı olur ve elektrik tasarrufu kazanmanızı sağlar. Ne yazık ki bir çok insan soğutma veya ısıtma problemi yaşamadan bu durumun bilincinde olmuyor. Bozulduğunu düşünerek bir teknik servisten yardım istiyor.

Klima Bakımı Nasıl Yapılıyor?

Klima bakımı yapan teknik servisler klimanıza bulunduğu yerde, evinizde veya işyerinizde bakım yapıyorlar. Klimanızın üst kapakçıkları yerinden sökülerek iç kısmı temizleniyor. Bu temizlik işleminde tarım bakanlığı tarafından onaylı olan temizlik ilaçları kullanıyorlar. Daha sonra klimanızın borusu da aynı şekilde temizleniyor. Bu temizlik işlemi her 6 ayda düzenli olarak yapıldığı takdirde klimanın bozulması dışında herhangi bir soğutma veya ısıtma problemi yaşamanız söz konusu olmuyor.